Monday, February 20, 2012

Άτυχη η Σκιάθος

Άτυχη η ομάδα ποδοσφαίρου της Σκιάθου. Ενώ ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα έχασε...

με 1-0 από τον Σαρακινό. Έτσι δε μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία να ανέβει ακόμα περισσότερο στο βαθμολογικό πίνακα

Στην επανάληψη σημειώθηκε η φάση που σημάδεψε τον αγώνα όταν στο 47ο λεπτό ο Σαρακηνός κέρδισε πέναλτι αλλά και την αποβολή του τερματοφύλακα της Σκιάθου, με τον Παπάρα όμως που είχε περάσει κάτω από τα γκολπόστ της Σκιάθου, να νικά τον Δημόπουλο, που ανέλαβε την εκτέλεση και να κρατά το 0-0.
Τελικά, ο Σαρακηνός αφού δεν κατάφερε να σκοράρει στη φάση του πέναλτι κι ενώ έχασε πολλές ακόμα ευκαιρίες, λυτρώθηκε στο 87’, όταν ο Ψαρόμπας έπιασε εκπληκτικό βολέ και νίκησε τον ανίκητο μέχρι τότε, Παπάρα, σημειώνοντας το 1-0, το οποίο έμεινε μέχρι τέλους και έδωσε το πολύτιμο τρίποντο στον γηπεδούχο Σαρακηνό.